בחירת נייר לכרטיסי ביקור

בחירת הנייר המושלם לכרטיסי הביקור שלכם, היא חלק חשוב ובלתי נפרד מהתוצאה הסופית: כרטיסי ביקור יפים, איכותיים, מרשימים ואפקטיביים.
בשעה טובה, אתם מעוניינים להדפיס כרטיסי ביקור. האם הקדשתם מחשבה לסוג הנייר, שעליו תדפיסו את כרטיס הביקור שלכם?


היום ישנם עשרות סוגים של נייר המיועדים להדפסה. סוגי הנייר נבדלים ביניהם במראה, בעובי, בטקסטורה, בגמישות ועוד. כל סוג נייר יעניק תחושה ומראה שונה לכרטיס הביקור שלכם ובחירה זו היא מההחלטות החשבות בעיצוב כרטיסי הביקור שלכם. בחירה נכונה של נייר יכולה לשדרג משמעותית את כרטיס הביקור ואף לעשות את ההבדל מ"עוד כרטיס ביקור בנאלי" לכרטיס ייחודי ומעניין, שהלקוח ישמח לשמור.
למרבה הצער, בעלי עסקים רבים אינם מקדישים מספיק מחשבה לבחירת הנייר המושלם עבור כרטיס הביקור שלהם. הם שוכחים שהנייר, מראהו ומגעו, מספרים ללקוח הכל על העסק – האם זהו עסק שמשקיע בפרטים הקטנים, באיכות, ברושם ראשוני, במיתוג וכן הלאה. כן, הכל מתחיל בבחירה נכונה של נייר.
עם זאת, חשוב לזכור שבחירה בסוג מסוים של נייר יוקרתי שמצא חן בעיניכם, עלולה לייקר משמעותית את עלויות כרטיסי הביקור. לכן, לפני תחילת העבודה, אף לפני תהליך העיצוב, חשוב לקבוע מסגרת תקציבית ורק לאחר מכן לבחור נייר איכותי במחיר סביר, שלא יקפיץ את עלויות ההדפסה מעבר למסגרת שנקבעה.


סוגי נייר


לפני שנתחיל חשוב לנו לציין: קשה להסביר ולהמחיש את סוגי נייר. בסופו של דבר, תמיד טוב שתגיעו לבית הדפוס, תתבוננו ותחושו בסוגי הנייר השונים, תבקשו הדפסת ניסיון על הנייר שאהבתם ותתרשמו מהתוצאה בעצמכם.

נייר כרומו – נחשב לנייר קלאסי ושכיח עבור כרטיסי ביקור. נייר כרומו גם משמש לקטלוגים ולמגזינים. מרקמו חלק והוא מגיע בשני סוגי גימורים: מבריק ומט. את נייר הכרומו ניתן להשיג במגוון משקלים: החל מ-80 ג` ועד 300 ג` (למטר רבוע). נייר שעוביו 300 ג` הוא עמיד, חזק, איכותי ומכאן גם יקר יותר.
מכיוון שכרטיסי ביקור צריכים להחזיק מעמד במבחן הזמן ובארנק הלקוח, לא להתקפל ולא להיקרע בקלות, מומלץ לבחור בנייר שמשקלו 400 ג` שמשדר רושם איכותי ללקוח.

נייר נטול עץ – נייר זהו הוא פשוט, לבן ומגעו טבעי ונעים. משמש בעיקר לניירת חברה, מכתבים ועוד. אגב, זה המקום לנפץ מיתוס שכיח על נייר זה: בניגוד לשמו, הוא אינו באמת נטול עץ, אלא מיוצר מסיבי עץ.
בקטגוריה זו ניתן גם למצוא ניירות מולבנים ומוחלקים מיוחדים מרהיבים בלובן גבוה במיוחד ובעלי תקנים אקולוגים חשובים. אנחנו מציעים לכם וממליצים בחום על נייר "סופר לבן" אשר יבליט את הצבעים בעיצוב כרטיס הביקור שלכם.

כדי שנייר יהיה ידידותי לסביבה, הוא צריך להגיע עם תו תקן FSC. ניירות שעומדים בתקן זה, נלקחו מסיבי עצים הגדלים במהירות ביערות מיוחדים. על כל עץ שנכרת נשתל עץ חדש. כמו כן, זכויות העובדים ובעלי החיים אינן נפגעות בזמן הפקת הנייר.

נייר ממוחזר עם טקסטורה - נייר בעל טקסטורה ייחודית, מחוספסת ונאה, שמשקלו 250-300 ג`. מגיע במבחר גוונים. מקורו ממחזור נייר נטול עץ. עם זאת, תופתעו לדעת כי למרות שהוא ממוחזר הוא נחשב ליקר, משמעותית, מסוגי נייר אחרים. הוא מתאים להזמנות חתונה אקסקלוסיביות ולמוצרי דפוס אחרים, בעלי גרפיקה מינימלית הנותנת לנייר להיות מרכז העיצוב.

נייר פנינה – נייר מבריק ונוצץ בעל ברק מטאלי, שמשווה לכרטיס הביקור מראה אקסקלוסיבי ומהודר. מגיע בכמה גוונים מהודרים. פופולרי עבור הדפסות של הזמנות חתונה.


נייר בד – נייר עם טקסטורה מחוספסת, שמתאים לעיצובים מינימליסטיים ונקיים או לעיצובי רטרו. מחירו יקר מנייר נטול עץ ומנייר כרומו.


גימור מט או מבריק?


אם החלטתם ללכת על נייר הכרומו הקלאסי, תתבקשו לבחור גימור. אז מה כדאי לבחור, מט או מבריק? יש יתרונות לכאן ולכאן וכמובן גם חסרונות: 

גימור מבריק –מקפיץ את הצבעים החוצה והופך אותם לחדים, עשירים וחיים. הצבעים הקרים מועצמים ע"י הגימור המבריק ומשווים תחושה צוננת עוד יותר. הצבעים החמים מועצמים גם הם, והופכים לחושניים להפליא.

בגדול, גימור מבריק מתאים לכרטיסי ביקור עם עיצוב צבעוני, ססגוני ועשיר, שהמטרה שלהם היא לעשות רושם. הוא יחמיא גם לכרטיסים דו-צדדיים, כרטיסים עם תמונה או עם קולאז` של תמונות (כמו כרטיסי ביקור של דוגמניות/שחקנים/צלמים וכן הלאה). עם זאת, ישנם אנשים שלא אוהבים את הברק ומעדיפים את הגימור המט והסולידי יותר, שנחשב לקלאסי.

גימור מט – בניגוד לנייר מבריק, נייר מט אינו מבריק ואינו מחזיר אור. מראהו רך יותר והוא מתאים לעיצובים מאופקים, מעודנים, עכשוויים, רכים. בנוסף, מתאים לכרטיסי ביקור של עסקים ידידותיים לסביבה.


עדיין מרגישים מבולבלים ולא יודעים באיזה נייר לבחור?

אם אתם עדיין מוצאים את עצמכם מבולבלים ואין לכם מושג במה לבחור ועל איזה נייר כרטיס הביקור שלכם יראה נפלא, תמיד תוכלו להתייעץ עם הגרפיקאי בבית הדפוס, שעל סמך ניסיונו הרב יוכל לייעץ לכם – במהירות ובקלות. בהצלחה!