כרטא פרינט אומרת לא! לכרטיסי ביקור לתעשיית הזנות

 

התופעה המכוערת של הצמדת כרטיסי ביקור לבתי-בושת לשמשת המכונית מוכרת לכל בעל רכב שחנה את רכבו למספר שעות במהלך היום בתל-אביב. התגובה הטבעית של רובנו, היא פשוט להוריד את הכרטיסים כמה שיותר מהר מהשמשה ולהשליך אותם (במקרה הטוב) לפח האשפה הקרוב. כל זאת, מבלי להקדיש רגע של מחשבה ליותר מ-12 אלף נשים שמועסקות בזנות מתוכן למעלה מ-10% קטינות.


צילום: וננה בוריאן ו-אלכס קורבטוב

בשנים האחרונות נעשו מספר ניסיונות אזרחיים לעצור את התופעה, אך נדמה שכלום לא מונע או אפילו מרתיע את מפיצי הכרטיסים. ב- 2012 הקימו שלוש צעירות "משמר אזרחי עצמאי" נגד הפצת כרטיסי ביקור לזנות שכלל: פעילות שמירה לאורך כל הלילה ותצפיות על מחלקי כרטיסים. ב-2013 סטודנטים  עיצבו ופיזרו ברחבי תל-אביב כרטיסי ביקור המשקפים את המציאות האכזרית של הנשים המנוצלות לזנות. ביום האישה הבינלאומי ב-2016 יצרו האמניות נונה בוריאן ואלכס קורבטוב מיצג בשדרות רוטשילד מכרטיסים שנאספו ברחובות, של שטיח באורך 50 מטר אשר הוביל לפסל דמוי איבר-מין נשי גדול ממדים שהיו עשויים כולם מכרטיסים.

צילום: וננה בוריאן ו-אלכס קורבטוב

בנוסף ליוזמות פרטיות אלו, נעשו מספר ניסיונות חקיקה בתחילת השנה, במטרה לנתק או לחסום מספרי טלפון שמופיעים על כרטיסי ביקור המפרסמים שירותי זנות או אפילו להפליל בתי-דפוס וגרפיקאים שנותנים ידם לתעשיית המין. למרות כל הדיווחים בתקשורת על הניסיונות להפסקת הפצתם של הכרטיסים  או חסימה של טלפונים, התופעה עדיין מתרחשת ביתר שאת. מסיור קצר שערכנו היום בעיר, הצלחנו לאסוף בתוך 20 דקות מאות כרטיסים מהזן המדובר.

אנחנו בכרטא-פרינט, בית הדפוס המוביל לכרטיסי ביקור בישראל,  אומרים מאז ומעולם בקול ברור ותקיף לא! לכל מי שביקש או יבקש מאתנו להדפיס כרטיסים הפוגעים באיזשהו אופן בכבודם, רווחתם או שלומם של בני-אדם! על אחת כמה וכמה כרטיסים לתעשיית הזנות והסחר בבני-אדם.

 אך לצערנו, אנחנו חשים שזה לא מספיק! לכן אנחנו קוראים מכאן, לעמיתנו בתעשיית הדפוס בישראל להצטרף למאבק החשוב בתעשיית הזנות ולהגיד בקול חזק וברור לא!  לכל מי שיבקש להדפיס אצלם כרטיסי-ביקור המפרסמים שירותי מין.

אנחנו לא נאיביים וברור לנו שלא נצליח למגר באמצעות מהלך זה את תופעת הזנות, אבל כל מסע גדול מתחיל בצעד קטן. אולי לפחות נוכל לשים סוף לפרסום של תעשיית המין תחת כל ווישר (*מגב) רענן.


צילום אילוסטרציה: כרטא פרינט

עמיתנו לתעשיית הדפוס הצטרפו אלינו עוד היום! אימרו לא! לכרטיסי ביקור לתעשיית הזנות.