מדוע אמפתיה צריכה לשחק תפקיד מרכזי בארגונך

אם אתה בעבודה עכשיו, הבט סביבך. אתה מוקף באנשים בעלי אישיות שונה ויכולות מגוונות, אשר מרכיבות את מקום עבודתך וכולם תורמים להצלחה של המקום. מכיוון שגיוון זה של האנשים משחק תפקיד כל כך מרכזי בעבודה שלך, יש לקחת את הזמן ולהכיר כל אחד ואחת מבעלי התפקידים אשר עובדים איתך.


כאן משתלבת היכולת לאמפתיה: היכולת לתקשר ולהבין מה האחר עובר הוא חשוב ביותר. אמפתיה משחקת תפקיד חשוב ביכולת הארגון לנהל קשרים בין אנשים, צוותים ועד לרמת הלקוח.

מנהיגים לומדים

אמפתיה היא תכונה חשובה ביותר אצל אנשים הנמצאים בעמדה בכירה בארגון. הם צריכים להיות מיומנים בהבנת המתרחש ובלהרגיש את הסובבים אותם, מכיוון שמנהיג אשר מרגיש את אנשים עוזר לבסס סביבת עבודה של אמון.


ישנן שיטות שונות אשר עוזרות למנהיגים לשפר את הרגישות שלהם ואת יחסי האנוש שלהם. חשוב שמנהיג ישמע לא רק את מה שהעובד ענה לו כתשובה אלא גם את מה שלא נאמר דווקא במילים, כלומר את הכוונה מאחוריהן. אם ידע לעשות כך, הוא יוכל ליצור חיבור עם העובדים שלו ויפתח מיומנות "להיכנס לנעליהם" במצבים שונים.
דבר זה לכאורה אינו משרת את מטרתו המידית אבל יוכל לתרום למנהל בהמשך הדרך כאשר ימצא כי מאחוריו עובדים מיומנים מונחי מטרה וחיבור הן לארגון והן למנהלם.


קבוצה אשר מעריכה את חבריה

מרבית האנשים צריכים להרגיש חיבור למטרה עבורה הם פועלים ולחוות שמבינים אותם לפני שהם יכולים להתחייב להיותם חלק מצוות כלשהו. על כן, אמפתיה בין חברי הצוות חשובה מאד לתפקוד תקין של הקבוצה כקולקטיב. ישנה אמרה ישנה האומרת "לא תבין אף פעם אדם עד אשר הלכת קילומטר בנעליו".
כאשר אדם עובד בקבוצה לקראת מטרה משותפת, חשוב שהוא יבין את יחסי האנוש ואת הלך הרוח שלה.
שיטה קלאסית ליצירת חיבור והרגשת שייכות בין חברי קבוצה, הנמצאת בשימוש שגור עד היום, היא יציאה לבילוי משותף. לתת להם לחוות אחד את השני בלי הלחץ של עבודה ודרישות היום יום, במקום ניטרלי שמוציא גם צדדים אחרים של האדם, אנושיים יותר. כך אדם שהוא חבר צוות ולחוץ מטבעו יכול להחוות מחוץ למסגרת כאדם שמח שדואג לכולם ונהנה מבילוי בצוותא עם חבריו. בסופו של דבר, חברי הקבוצה ירגישו קרובים ומאוחדים יותר לאחר בילוי משותף ודבר זה יתרום לבסוף גם לארגון אשר מעסיק אותם.


תקשורת עם הלקוח

זוהי נקודה פשוטה אבל לפעמים קשה ליישום בחברות. תקשורת כנה ואמפתית בין חברי הקבוצה בארגון צפויה להוביל גם לתקשורת אמפתית עם הלקוח המקבל שירות. מעבר לפרטים טכניים ולצרכיו של הלקוח, ברגע שהוא מבין כי הוא עומד מול אנשים שבאים לשרת אותו ומבינים אותו, הסיכוי שהוא יהפוך ללקוח קבוע בארגון גדל מהותית!