חמש רעיונות יצירתיים ל-פולואפ (פעולת המשך שיווקית) עם אנשים שיצרת עימם קשר.קח נשימה עמוקה - עונת המפגשים הסתיימה. היו לך אינספור שיחות, אספת עטים שיספיקו לתקופת חיים וערימה שמנה של כרטיסי ביקור.


כאשר אתה חושב איך להמשיך את השיחות עם אנשים שיצרת עימם קשר עסקי, האם זה מכביד עליך? אל תדאג - זה לא חייב להיות ככה. למעשה, יצירת קשר מחדש עם אנשים שהכרת במסגרת עסקית ולצרכים עסקיים, יכולה להיות פעולה שיש בה הרבה כיף ומשמעות. לא השתכנעת? הנה 5 דרכים ורעיונות אשר יסייעו לכם לשמור על קשר עם קשרים עסקיים חדשים וליצור פעולת המשך שיווקית (follow up) עם אלו שיצרת עימם קשר.


1. מערכת לניהול פניות

גם אם לא השקעת במערכת מתוחכמת לניהול פניות, גיליונות של תוכנת אקסל יכולים לחולל פלאים.
מיד לאחר שיחה עסקית עם איש קשר חדש, כתוב את פרטיו החשובים על כרטיס הביקור. מאחר וכרטיס הביקור מכיל כבר את הפרטים העסקיים, כתוב משהו יותר אישי - כמו האהבה המשותפת שלכם למדיטציה או הטיול המתכונן שלך למקום מגוריהם. כך, כאשר תיצור קשר מחדש, תוכל לשמור על השיחה יותר אישית. לא רק ששיחה כזו היא מהנה יותר מלהתחיל שיחה על עסקים, היא גם תעזור לאדם להיזכר מי אתה. אחרי הכל בטח גם להם יש ערימה ענקית של כרטיסי ביקור לעבור עליהם. זה מצב של win-win.


2. יצירת קשר מחדש בעזרת גלויות

במאה ה-21, לקבל מכתב (או גלויה) בכתב יד יכול להיות הפתעה טובה. מהלך זה מראה שמישהו חשב עליך, קנה גלויה, כתב לך משהו אישי, חיפש את כתובתך, קנה בול והלך לדואר. כאשר כתיבה בפייסבוק או במייל יכולים להיות מהירים יותר, כתיבה בכתב יד תגרום למישהו להבין שאתה חושב עליו! בדיוק בגלל זה שמירה על קשר אישי כזה יהפוך אותך למישהו שזוכרים.


3. היה מזמין

אנשים אוהבים להיות מוזמנים לאירועים. ע"י הזמנת מישהו לאירוע אתה מספק ערך ופותח את הדלת לשיחות עתידיות. אם אתה בעצמך הולך לאירועים כאלה, האסטרטגיה הזאת תדרוש מעט מאוד אנרגיה מצדך – ויכולה להביא לתוצאות טובות.


4. נסה למצוא התאמות

לחבר בין שני אנשים שיש להם אינטרס משותף דרך המייל זו אסטרטגיה עוצמתית. הדבר מספק ערך עבור שני אנשים ויחד עם זאת מעלה את הערך שלך בעיני שניהם. במילים אחרות, אתה לא רק עוזר לעצמך - אתה יוצר הזדמנות עבור אחרים. כתוצאה מכך, שני האנשים ירצו בעתיד לבוא לעזרתך (בנוסף חיבור בין אנשים ועזרה נותן הרגשה טובה וחמימה - אנחנו זקוקים להרגשה כזאת לעתים קרובות).


5. תגובה על תוכן

אם אתה עוסק ביצירת תוכן כלשהו, אתה בטח יודע שזה מרגיש טוב כאשר אנשים מספקים תגובה איכותית על עבודתך. זה נדיר ויש לזה משמעות. בגלל זה בדיוק עליך להשקיע את הזמן ולספק תגובות לעבודתם של אחרים. ולאחר מכן, שגר להם מייל עם הערה חיובית. דרך בטוחה להמשיך שיחה היא לכתוב שאלה בסוף תגובתך או בסוף המייל שתשלח. תגובות אפשר ורצוי לשלוח על תוכן שפורסם בפייסבוק, בטוויטר או בכל מדיה שבה ניתן לפרסם תוכן.